Májtisztító étrend
Májtisztítás
Multivitamin Nem érzi jól magát? A máj méregtelenítése segíthet Ok nélküli levertség, fáradékonyság, krónikus emésztési problémák: amikor ezeket a panaszokat tapasztaljuk, általában először nem a májunkra gondolunk.

Pedig könnyen lehet, hogy a máj méregtelenítése megoldást jelentene a gondjainkra. Szomorú, de igaz: környezetünk telis tele van méreganyagokkal.
Miért kell méregteleníteni a méregtelenítő szervet?
Ezekkel testünk méregtelenítő szervei minden nap megküzdenek, azonban ahhoz, hogy ideálisan működjenek, egy kis segítségre is szükségük lehet. Az egészségtelen életmód mellett a máj méregtelenítése kíméletesen évente kétszer, prevenciós jelleggel is elvégezhető. Kiválasztó szerveink folyamatosan próbálnak megszabadítani a szervezetbe bekerülő toxinoktól, és a vastagbélben felhalmozódó, káros salakanyagtól.
Ezt nevezzük méregtelenítésnek.
A legnagyobb kiválasztó szervünk a bőr, ennek ellenére a feladat oroszlánrészét a máj, a vese és a vastagbél végzi. Ami a munkamegosztást illeti, a vér szűrése és tisztítása elsősorban a máj dolga.
5 pontos májtisztító-kúra: így pucolhatod ki a méreganyagokat a szervezetedből
A vér egészsége a szervezet egészének egészségét is jelenti, hiszen csak így lehet zökkenőmentes a létfontosságú oxigén szállítása, illetve a toxinok begyűjtése és kiürítése a májon keresztül a testünkből.
A máj egészsége tehát létfontosságú szervezetünk megfelelő működése szempontjából.
- Ételek, amelyek tisztítják a májat - HáziPatika
- A legtöbb embernek nem a máj jut először eszébe, amikor a fogyásban közrejátszó szerveket sorolja, pedig a máj segíti a zsíranyagcserét - epét termel, amely lebontja a zsírt - eközben pedig kiszűri a méreganyagokat a vérből.
- Tejmentes diéta mintaétrend
- Májtisztító ételek fogyasztása a máj méregtelenítés érdekében
- A szervezet méregtelenítése kissé leegyszerűsítve tulajdonképpen a máj méregtelenítése.
- Sportolók étrendje
Ha valamilyen diszfunkció lép fel, például betegség, túlzott alkoholfogyasztás, drogozás vagy sérülés miatt, májtisztító étrend káros következményei nagyon gyorsan jelentkeznek. Ilyenkor ugyanis a mérgek a véráramon keresztül ellepik az egész testünket, felhalmozósnak más létfontosságú szervekben, és olyan kémiai reakciókat idéznek elő, amiknek súlyos, végső esetben akár halálos következményei lehetnek.
Szerencsére nagyon ritka, hogy ez egyik napról a másikra történik meg ez csak akkor lehetséges, ha a máj hirtelen leállígy van idő a szükséges ellenlépések megtételére, a kezelés elkezdésére.
Sokkal jobban járunk azonban, ha a megelőzésre helyezzük a hangsúlyt: májtisztító étrend szolgál a májtisztító kúra, amit legtöbbször akkor is sikerrel alkalmazhatunk, amikor már megjelentek a kellemetlen panaszok. A máj funkciói A máj a második legnagyobb szervünk, ami számos élettani folyamatban vesz részt.
A legfontosabbak a következők: - Ártalmatlanítja a testünkbe jutó toxinok mikroorganizmusok, idegen anyagok jelentős részét, megtisztítja a vért. Miért kell méregteleníteni a méregtelenítő szervet?

Ez a kérdés — jogosan fogyókúra lényege mindig felmerül, amikor a májtisztítás szóba kerül. Valóban, miért kellene megtisztítani? Nos, az vitathatatlan, hogy májtisztító étrend a méregtelenítés királya, folyamatosan azon dolgozik, hogy kiszűrje a vérből a káros anyagokat.
Májtisztító ételek fogyasztása a máj méregtelenítés érdekében
Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindent kibír, semmi sem árthat neki. Gondoljunk csak a kábítószerekre vagy az alkoholra, mint leggyakoribb májkárosító anyagokra. Tudjuk, hogy ártanak, mégis sokan rongálják ezekkel magukat.
És, persze vannak más anyagok is, amikkel a máj nem bír, ahogyan azt sem szabad elfelejteni, hogy ha állandóan mérgekkel bombázzuk, egy idő után már képtelen lesz maradéktalanul ellátni a feladatát.
Hogy, mik ezek a mérgek? Például ide tartoznak az ételekben főképpen a félkész- és kész élelmiszerekben megtalálható káros adalékanyagok, vagy akár egyes gyógyszerek hatóanyagai. Bizony, ezek is felszaporodhatnak a testünkben, ahogyan a zsíros ételek sem nevezhetők éppen a máj barátainak.

A nagy mennyiségben a szervezetbe jutó cukor is lerakódik a májban, megzavarja az általa termelt emésztőenzimek működését. A túl sok só is veszélyes: máj a túlzott só fogyasztás hatására nem képes elegendő fehérjét termelni, csökken a vérerek folyadékmegtartó képessége, a folyadékok beszivárognak a szövetek közé és ödémákat okoznak. A legtöbb kémiai eredetű adalékanyag felhalmozódása szintén kárt okoz a májban.
A máj funkciói
A fokozott terhelés hatására a májban gyulladás alakulhat ki, ami még akkor is problémát jelent, ha ez a szervünk maga a megújulás: képes akár a kétharmadát újraépíteni. Az egyik legfőbb ellensége májtisztító étrend a fentebb említett alkohol. Ha túl sok kerül belőle a szervezetbe, az súlyosan károsítja a májsejteket, gátolja az újratermelődésüket, nagy felületen kialakuló károsodás pedig a máj elhalásához vezethet.
Ezt viszont, már végképp ne várjuk meg: sokkal jobban járunk, ha a májtisztítás segítségével időről, időre tehermentesítjük szervezetünk méregtelenítő központját.

A méregtelenítés olyan problémákon is segít, mint a paraziták okozta székrekedéspuffadásgázosodás, valamint emésztési zavarok. Mikor ajánlott a májtisztítás? Ha biztosra akarunk menni, évente egyszer, egészségtelen életmód mellett akár kétszer prevenciós jelleggel is érdemes elvégezhető.
Ennek szükségességére, az alábbi tünetek figyelmeztethetnek: - ok nélküli fáradékonysággyengeség.